LG 65" OLED Evo AI C5 4K Smart TV | OLED65C54LA.AEK
Product image 1
1 / 15
Energy efficiency class (SDR)
F
On mode power demand (SDR)
95 W
On mode power demand (HDR)
234 W
Standby mode power demand
0.5 W
AUDIO
Audio power
40 W
Screen size
65"
Motion rate
120 Hz
Refresh rate
120 Hz
Gaming technology
- Dolby Vision for Gaming (4K 120Hz)
- HDR game mode
- VRR (Up to 144Hz)
- Freesat HD (DVB-S2)
Please note: Some services are only available in the UK
FEATURES
Table-top stand
Edge slope centre stand
- App store: LG Content Store
Colour
- TV: Dark titan silver
Weight
- TV with stand: 18.5 kg
- TV without stand: 16.6 kg
- Boxed weight: 26.4 kg
Dimensions
- TV with stand: 880 x 1441 x 230 mm (H x W x D)
- TV: 826 x 1441 x 45.1 mm (H x W x D)
- Boxed: 950 x 1600 x 200 mm (H x W x D)
Box contents
- LG OLED65C54LA 65" Smart 4K Ultra HD HDR OLED TV
- User manual
Material
- TV: Metal
- Stand: Plastic
Energy efficiency class (SDR)
F
On mode power demand (SDR)
95 W
On mode power demand (HDR)
234 W
Standby mode power demand
0.5 W
AUDIO
Audio power
40 W
Screen size
65"
Motion rate
120 Hz
Refresh rate
120 Hz
Gaming technology
- HDR game mode
- VRR (Up to 144Hz)
Table-top stand
Edge slope centre stand
Colour
- TV: Dark titan silver
Weight
- TV with stand: 18.5 kg
- TV without stand: 16.6 kg
- Boxed weight: 26.4 kg
Dimensions
Box contents
- User manual
Material
- TV: Metal
- Stand: Plastic
LG 65" OLED Evo AI C5 4K Smart TV | OLED65C54LA.AEK | IRWINS MEGASTORE