Formuler Z12 Ultra Android IPTV 4GB RAM 128GB eMMC | Z12ULTRA
Product image 1
1 / 4
Product Description
Specifications:
Output Resolution: 4K (3840 x 2160)
CPU: RealTek RTD1319C
GPU: Mali-G57 MC1
RAM: 4 GB DDR @2400MHz
Storage: 128 GB eMMC
Operating System: Android 12
Networking
Wireless: 6E AX 2x2 (Tri-band)
BT: 5.2
Ethernet: 1000M (Gigabit)
Decoder
Audio Decoder: Dolby Atmos, MPEG-1 Layer 1/2/3 (2-CH), MPEG-2 Layer 1/2, HE-AAC v1/v2
DRM: Widevine L1, L3
Dimensions
Length / Width: 135mm / 100mm
Thickness: 24mm
Color: Black / Rose gold
Ports
Power Input: 1
USB 3.0: 1
USB 2.0: 1
HDMI: 1
Gigabit LAN: 1
Micro SD Card: 1
Optical S/PDIF: 1
Power Input
Power rating: 12VDC / 1A
Power Consumption: Max. 12W
Standby Power: Max 0.5W (Ultra low power)
-65%
Product Description
Specifications:
CPU: RealTek RTD1319C
GPU: Mali-G57 MC1
RAM: 4 GB DDR @2400MHz
Storage: 128 GB eMMC
Operating System: Android 12
Networking
Wireless: 6E AX 2x2 (Tri-band)
BT: 5.2
Ethernet: 1000M (Gigabit)
Decoder
DRM: Widevine L1, L3
Dimensions
Length / Width: 135mm / 100mm
Thickness: 24mm
Color: Black / Rose gold
Ports
Power Input: 1
USB 3.0: 1
USB 2.0: 1
HDMI: 1
Gigabit LAN: 1
Micro SD Card: 1
Optical S/PDIF: 1
Power Input
Power rating: 12VDC / 1A
Power Consumption: Max. 12W