Amiko WALLMASTER Tilt Bracket For 32-65" | WALLMASTER65
Product image 1
AMIKO WALLMASTER 32" TO 65" TILT
  • For TV's from 32" to 65"
  • Tilt 0-15º
  • Maximum load: 55Kg
  • Supports VESA 100x100, 200x100, 200x200, 300x200, 300x300, 400x200, 400x300, 400x400, 600x400
  • Mounting kit included
  • Distance to wall: 24mm
Technical Specifications
Brand
Amiko
Reference
SUPORTE TV 32-64 C/INCL
Stock Online
Low stock (16)
Stock Store
Low stock (16)
Support Type
Wall
Movement Type
Tiltable
Screen Size
32" to 64"
Maximum weight
55kg
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • For TV's from 32" to 65"
  • Tilt 0-15º
  • Maximum load: 55Kg
  • Mounting kit included
  • Distance to wall: 24mm
Technical Specifications
Brand
Amiko
Reference
SUPORTE TV 32-64 C/INCL
Stock Online
Stock Store
Support Type
Wall
Movement Type
Tiltable
Screen Size
32" to 64"