SHX Free Standing Heater With Turbo Fan 2000W | SHX08KV2000-UK
Product image 1
1 / 8
Product Description
Specifications:
  • Suitable for rooms up to 20m²
  • Mains voltage: 220-240V
  • Max. Power consumption: 2000 Watt
  • 3 power levels: 750W / 1250W / 2000W
  • Heating wire element
  • Adjustable thermostat
  • Slim, compact and light
  • Fast and effective heat distribution
  • Quiet operation
  • Overheating protection
  • Free-standing feet
Product Description
Specifications:
  • Mains voltage: 220-240V
  • Heating wire element
  • Adjustable thermostat
  • Slim, compact and light
  • Quiet operation
  • Overheating protection
  • Free-standing feet
SHX Free Standing Heater With Turbo Fan 2000W | SHX08KV2000-UK | IRWINS MEGASTORE