Powerpoint 400L, Chest Freezer - White | P11400ML2W-E
Product image 1
1 / 5
Product Description
Specifications:
  • Rated Voltage 220-240 V~
  • Rated Frequency 50 Hz
  • Annual Energy Consumption 263 kW.h/year
  • Energy Consumption of E32 0.9 kW.h/24h
  • Total effective Storage Volume 400 L
  • Storage volume of 4-star compartment 400 L
  • Climate Classification N/SN/ST/T
  • Classification of Protection Class l
  • Refrigerant R600a 75g
  • Freezing Capacity 18 kg/24h
  • Temperature rise time 38 h
  • Noise level 41 dB
  • Product size,width 735 mm
  • Product size,depth 835 mm
  • Product size,height 1365 mm
  • Packaging size,width 1400 mm
  • Packaging size,depth 780 mm
  • Packaging size,height 890 mm
  • Net weight 54 kg
  • Gross weight 62 kg
Product Description
Specifications:
  • Rated Voltage 220-240 V~
  • Rated Frequency 50 Hz
  • Refrigerant R600a 75g
  • Freezing Capacity 18 kg/24h
  • Temperature rise time 38 h
  • Noise level 41 dB
  • Product size,width 735 mm
  • Product size,depth 835 mm
  • Product size,height 1365 mm
  • Packaging size,width 1400 mm
  • Packaging size,depth 780 mm
  • Packaging size,height 890 mm