Product image 1
1 / 11
Product Description
Lead time may apply -Estimated lead time 2-6 weeks
LA-90-LINEA-WHT
90cm Linea cooker hood in white.
Size options are from 60cm-110cm.
Pressing the timer function will automatically turn the motor off after 5 mins of use.
You can use the LINEA with charcoal filters or ducting. Please view Ducting and Vents
 before making a purchase so you know which components and any additional equipment you might need. We highly recommend using 6" round or 220mm x 90mm ducting for maximum extraction rates.
FILTER
2 x RND6
Guarantee (Subject to Registration)
7 Parts & Labour
60CM - 110CM LINEA COOKER HOODS TECHNICAL INFORMATION
Product Specification Guide Specification Guide
PDF File - Opens in a New Window
Product Installation Guide Product Installation Guide
Product Installation Guide Product Fiche + Energy Label
Cooker Hood Buying Guide Buying Guide
Product Description
LA-90-LINEA-WHT