TCP B22 Alexa Smart WIFI Bulb RGB - White | LA60B20WW25RGBW
Product image 1
1 / 4
Description
Specification
Product Type Smart Lighting
Technical details
Brand
TCP
Collection
Collection Model
TCP LA60B2OWW25RGBW
Manufacturer Product Type TCP Smart Lighting
Design
Product colour
White
Interface Wi-Fi
Lamps
Light colour
Multi
Bulb Type LED
Colour changing Yes
Equivalent bulb power 60 W
Software
Mobile operating systems supported
Android,iOS
Android, iOS
Power
Power source type
AC
AC Input Voltage 220 - 240 V
AC input frequency 50/60 Hz
Microphone
Type
Smart bulb
Weight & dimensions
Width
60 mm
Depth 60 mm
Height 110 mm
Performance
Color Rendering Index (CRI)
80
Luminous flux 810 lm
Management features
Works with Amazon Alexa
Yes
Works with the Google Assistant Yes
Ergonomics
Dimmable
Yes
Features
Wi-Fi frequency
2.4 GHz
Fitting/cap type B22
Dimmable with remote control Yes
Applications support Yes
MPN TAYLA60B2OWW25RGBW
Product Information
Shipping & Returns
Description
Specification
Product Type Smart Lighting
Technical details
Brand
TCP
Collection
Collection Model
TCP LA60B2OWW25RGBW
Design
Product colour
White
Interface Wi-Fi
Lamps
Light colour
Multi
Bulb Type LED
Colour changing Yes
Equivalent bulb power 60 W
Software
Power
Power source type
AC
AC Input Voltage 220 - 240 V
AC input frequency 50/60 Hz
Microphone
Type
Smart bulb
Weight & dimensions
Width
60 mm
Depth 60 mm
Height 110 mm
Performance
Color Rendering Index (CRI)
80
Luminous flux 810 lm
Management features
Works with Amazon Alexa
Ergonomics
Dimmable
Features
Wi-Fi frequency
2.4 GHz