*OPEN BOX* DELONGHI Eletta Explore Fully Automatic Coffee Machine | ECAM450.86.T
Product image 1
1 / 9
OpenBox items may have been on display, have scratches and/or cosmetic marks.
Comes with full warranty on registration.
Product Description
Enjoy your own coffee shop at home and on the go with the To-Go fuction.
  • LatteCrema Hot and Cool Technologies for automatic hot and cold milk foam*
  • Cold Extraction Technology for the most refreshing Cold Brew drinks in under 5 minutes
  • 3.5'' TFT display with coloured touch icons
  • Wi-Fi connectivity and mobile App
  • Automatic To-Go system for mugs up to 16cm - travel mug accessory included
Specifications:
Brand DeLonghi
Product Category
  • Small Appliances
Coffee Machine Type Bean To Cup
Bean Type Beans
Pump Pressure 19 Bar
Type Automatic
Water Capacity (Coffee Machines) 1.8 l
Milk Frother Yes
Dishwasher Safe Yes
Power 1450 W
Display & Controls
LCD/LED Display TFT
Control Type Touch
Touchscreen Yes
Dimensions
Width 260 mm
Depth 450 mm
Height 385 mm
Weight 11.3 kg
Warranty
Warranty 24 months
Product Information
Shipping & Returns
Description
Product Description
Specifications:
Brand DeLonghi
Product Category
  • Small Appliances
Bean Type Beans
Pump Pressure 19 Bar
Type Automatic
Milk Frother Yes
Dishwasher Safe Yes
Power 1450 W
Display & Controls
LCD/LED Display TFT
Control Type Touch
Touchscreen Yes
Dimensions
Width 260 mm
Depth 450 mm
Height 385 mm