Alphason Century TV Stand Walnut with Black Glass Shelves | ADCE1500-BLK
Product image 1
1 / 6
Product Description
The new Alphason Century 1500mm wide Walnut and Black Glass TV Stand has a simple and efficient design. This stand is suitable for use with TV's up to 72 inch and 50Kg. Cables can be concealed using the rear cable management panel.
Recommended for up to 72 inch TVs
Maximum TV Weight of 50kg
Hard wearing PVC wrap
Glass shelf tested to British Standard
Cable Management
Simple soft curves
Dimensions: W 1500 x D 400 x H 405mm
Product Description
Maximum TV Weight of 50kg
Hard wearing PVC wrap
Cable Management
Simple soft curves