Alphason Century 1200mm TV Stand For Up To 55" Screen TV - Walnut | ADCE1200BLK
Product image 1
1 / 4
Product Description
The new Alphason Century 1200mm wide Walnut TV Stand with Black Glass has a simple and efficient design. This stand is suitable for use with TV's up to 55 inch and 50Kg. Cables can be concealed using the rear cable management panel.
Specifications:
  • Recommended for up to 55 inch TVs
  • Maximum TV Weight of 50kg
  • Hard wearing PVC wrap
  • Glass shelf tested to British Standard
  • Cable Management
  • Simple soft curves
  • Dimensions: W 1200 x D 400 x H 400mm
  • Height between glass shelves - 285mm
Product Description
Specifications:
  • Maximum TV Weight of 50kg
  • Hard wearing PVC wrap
  • Cable Management
  • Simple soft curves
Alphason Century 1200mm TV Stand For Up To 55" Screen TV - Walnut | ADCE1200BLK | IRWINS MEGASTORE